mikrofon

K.A.S.A

Krzysztof K.A.S.A. Kasowski – wokalista, autor, kompozytor, aranżer oraz producent więszości swoich nagrań oraz wideoklipów. Sprzedał łącznie ponad pół miliona płyt i zagrał blisko tysiąc koncertów w Polsce oraz w USA, Kanadzie, Niemczech, Irlandii oraz Australii. Znany z takich przebojów jak Piękniejsza, Maczo, Dżu-Dżu (Ja wierzę, że) Każdy Lubi Boogie, Seks i Kasa, Smak 80tych lat czy Powiedz Gdzie Jesteś.

Jako pierwszy w Polsce samplował polskie nagrania z lat 80 tych (Kasa i Sex Maryli Rodowicz) oraz przeszczepił na nasz grunt takie gatunki jak raggamuffin (Reklama, Kasanova) czy merengue (Maczo) Jako jedyny inspiruje się takimi stylami muzycznymi jak soukous, soca, reggaeton, zouk, kizomba, bachata czy mazouk. Współpracował z Marylą Rodowicz, Andrzejem Piasecznym, Kasią Klich i Funky Filonem. W nagraniach i koncertach towarzyszyli mu muzycy z Kuby, Meksyku i Senegalu: Mariachi los Amigos, Rei Ceballo, Tony Junior, Mamadou Diouf, Pako Sarr – a także wybitni polscy muzycy jak Filip Sojka (Kayah, Edyta Górniak, Rafał Brzozowski), Robert Cichy (Ania Dąbrowska), Włodzimierz Kiniorski (Izrael) czy Wojciech Wójcicki (De Mono)

Do swoich wideoklipów (łącznie ponad 10 mln odtworzeń na You Tube) zapraszał znanych aktorów i muzyków takich jak: Borys Szyc, Piotr Szwedes, Lidia Kopania, Dorota Naruszewicz, Wojciech Medyński, Andrzej Krzywy, Artur Gadowski, Paweł Stasiak, Kapitan Nemo czy Kabaret Skeczów Męczących.

Kilkukrotnie nominowany do Fryderyka – w 1999 roku zdobył tę statuetkę w kategorii Najlepszy Album Roku (za płytę Kasa nr 3) Pisał felietony dla Machiny, Aktivista, Sukcesu i Gentlemana. Prowadził i współprowadził wiele programów telewizyjnych oraz festiwali muzycznych, między innymi Opolskie SuperJedynki, Bulwar Gwiazd, Big Star Party czy polskie eliminacje do Eurowizji. Był też kilkukrotnie polskim jurorem tego ostatniego festiwalu. Jest również autorem kontrowersyjnej powieści pt „Kontrakt” o polskim show-biznesie widzianym z perspektywy debiutanta bez układów i znajomości.

W 2017 roku powrócił z kilkoma nowymi piosenkami i teledyskami: Życiem się Cieszę, Znałem Ciebie czy Zostań Jeszcze Chwilę, był też bohaterem programu Kulisy Sławy w TVN. W 2018 roku jego utwór pt Piasek zakwalifikował się do koncertu Premier na 55 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, jako jedna z dziewięciu propozycji na prawie dwieście zgłoszonych. Do piosenki powstał zabawny klip w którym zagrała popularna aktorka Joanna Majstrak.


strona www: http://www.kasa.com.pl/
facebook: https://www.facebook.com/K.A.S.A.Offcial/
YouTube: https://www.youtube.com/user/KASOWER

logo
Managment:tel. kom. +48 604 755 510
Rafał Wilczyński:tel. kom. +48 602 699 510